Jak uwodzić zapachem?

Wbrew pozorom powonienie jest bardzo ważnym zmysłem. Dlatego to jak pachniesz i jak używasz różnych zapachów będzie miało wpływ na to jak cię odbierają.

Prawdziwe uwodzenie zapachem polega na subtelnej grze. Nie chodzi o to, żeby zawsze pachnieć tak samo ani żeby pachnieć intensywnie. Dobieraj perfumy do nastroju, sytuacji i kreacji, w której się pokazujesz. Oto kilka porad jak uwodzić zapachem.

Jak i kiedy wybrać odpowiedni zapach

Nasz węch jest najbardziej wyostrzony przed południem, dlatego to najlepszy czas żeby wybrać odpowiedni zapach. Nawet jeśli planujesz coś specjalnego na wieczór, to wyboru dokonaj przed obiadem np. po porannej toalecie. Zawsze możesz zmienić decyzję.

Jeżeli chcesz, żeby zapach dłużej utrzymał się na ciele, to najlepiej aplikować go po kąpieli. Nawilżona i nagrzana skóra lepiej pochłania zapachy. Dzięki temu nie ulatniają się one tak szybko.

Znaczenie ma też jak będziesz aplikować perfumy. Po umyciu, kiedy para i ciepłe powietrze unoszą się ku górze, najlepiej zacząć od dołu. Zacznij od kostek nóg, potem spryskaj pod kolanami. Po chwili przejdź do górnej części tułowia. Tutaj wystarczy zaaplikować zapach na szyję i za uszami.

Perfumy a inne kosmetyki

Aplikując perfumy lub dezodorant musimy pamiętać, żeby nie mieszały się z odmiennymi zapachami innych kosmetyków. Z tego problemu mogą być dwa wyjścia. Możesz po prostu używać kosmetyków neutralnych zapachowo. Zwykle są to też kosmetyki wysokiej jakości, zdrowe dla wrażliwej skóry. To dodatkowy powód, dla którego warto ich używać. Drugim wyjściem jest dobieranie kosmetyków o podobnej nucie zapachowej do używanych perfum.

Jeżeli planujesz używać kilku różnych zapachów w zależności od nastroju czy okazji, to najlepiej mieć pod ręką neutralne kosmetyki.

Jak wybrać zapach dla siebie?

Nie da się doradzić wszystkim. Wybierając zapachy musisz się zdać na własne wyczucie. Możemy jednak doradzić jak działają różne zapachy i na jakie okazje się nadają:

  • Wanilia łagodzi nerwy i działa uspokajająco. Niestety nie wszyscy lubią ten zapach, dlatego najlepiej używać go ostrożnie i nie perfumować się zbyt mocno.
  • Zapach lawendowy uspokaja, wycisza, działa dobrze na układ nerwowy. Tu jest podobny problem jak z wanilią. Niektórzy uwielbiają zapach lawendy, ale są ludzie, którzy go nie znoszą. Tym bardziej, że używa się jej do odpędzania moli, więc może się wydawać dość pospolity.
  • Zapachy cytrusów i kwiatów polnych kojarzą się z energią i radością. Doskonale sprawdzą się na romantycznym spotkaniu, ale też w codziennych sytuacjach, do których wniesiesz trochę świeżości i letniej energii.
  • Jaśmin działa pobudzająco na mózg, jest zmysłowy, ale może pomóc w skupieniu. Jeżeli chcesz na siebie ściągnąć uwagę podczas randki, to dobry wybór. Jaśmin ma też działanie antydepresyjne. Uwodząc tym zapachem możesz poprawić swój nastrój i nastrój osoby, która jest blisko ciebie.
  • Mięta odświeża i odpręża. To dobry sposób na odświeżenie po pracy, zwłaszcza latem. Perfumy z nutą miętową to propozycja głównie na dzień. Jeżeli chcesz czuć się lekko i świeżo, to dobrze z nich skorzystać.
  • Zapachy korzenne sprawiają, że czujesz się egzotycznie i takie wywierasz działanie na innych. Przyciągasz swoją oryginalnością.

Perfumy mają też swoje własne kompozycje. Można je podzielić na słodkie, zmysłowe, świeże, egzotyczne. Zastanów się jaka jest twoja osobowość, co najlepiej cię dopełnia. To będzie twoja główna linia zapachowa. Do tego możesz dobrać perfumy na specjalnej okazje i do specjalnego nastroju.

Skip to content